Skatepark Ružomberok ukončenie stavby v máji 2012

Ide o prvý skatepark svojho druhu na Slovensku. Momentálne sú skateboardové bazény iba v Spišskej Novej Vsi a Hlohovci, po ukončení výstavby v Ružomberku sa ich počet zdvojnásobí.

Klasický bazén fazuľovitého tvaru a obrovský bazén umožňujú organizátorom usporiadanie bazénovej súťaže európskej úrovne. Street sekcia je porovnateľná s akýmkoľvek skateparkom na Slovensku. Súčasťou skateparku je lezecká stena, príjazdová komunikácia, parkovisko, schodisko pre peších, chodník a protihluková stena oddeľujúca skatepark od priľahlého tenisového areálu.

MPBH - skatehouse Zvolen sa otvára 1. februára 2012

Po jednom roku tvrdej práce sa neziskovej organizácie GRIND Zvolen, n.o. podarilo dokončiť projekt pod názvom MPBH - Skatehouse. Projekt je zameraný na prevenciu voči drogovej a inej kriminalite. Hlavnou myšlienkou projektu je využívanie voľnočasových aktivít pre šport akým sú skateboarding alebo in-line korčule.

Element Make It Count 2012 - amatérsky skate contest

V americkom meste Orlando sa pred pár dňami konala skateboardová akcia s názvom Element Make It Count 2012 aka amatérsky skate contest určený hlavne pre mladých neskúsených jazdcov. Jedná sa o sériu pretekov po celej Amerike. Je skvelé vidieť neskúsených a nových jazdcov, ktorí dostanú šancu ukázať, čo v nich je.

riders on the storm